Støtte til medlemmer som driver avlsfremmende arbeid

Styret i OAFL ønsker å gi ekstraordinær støtte til alle medlemmer som driver avlsfremmende arbeid; herunder bedekninger, unghester som får sløyfe og hingster som stilles til kåring.

Som for medlemsstøtte, må alle søknader dokumenteres, og søknaden må være styret i hende innen 1. november. Merk at medlemmer som får innvilget støtte til avlsfremmede midler, ikke vil få utbetalt medlemsstøtte dette året. Eiere av unghester som ikke får sløyfe og hingster som ikke blir kåret eller premiert kan fortsatt søke ordinær medlemsstøtte.

For 2016 gjelder følgende satser: 

  • Premiert hoppe – kr. 1000
  • Unghest med sløyfe – kr. 300
  • Hingst kåret eller premiert på Nordfjordeid – kr. 3000

Har dere spørsmål til dette, ikke nøl  med å ta kontakt med styret. Alle medlemmer som har stilt eller bedekt hest i året som var, oppfordres såklart til å søke – og til å fortsette det gode arbeidet med å fremme rasen.

Mvh Styret

 

 

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s